Sieć DX4 jest obecnie najnowocześniejszą infrastrukturą dostępową o zasięgu lokalnym na terenie powiatów buskiego, pińczowskiego, staszowskiego, jędrzejowskiego, opartą na urządzeniach klasy operatorskiej.

Na terenie miast Busko-Zdrój i Pińczów oraz miejscowości ościennych usługi dostępowe świadczone są w technologii światłowodowej i bezprzewodowej, na pozostałym obszarze w technologii bezprzewodowej (LTE, WiMAX, Wi-Fi).

W przeważającej większości dostęp kablowy realizowany jest w światłowodowej technologii FTTH (Fiber To The Home). Włókno światłowodowe wprowadzane jest bezpośrednio do lokalu abonenta i zakończone aktywnym urządzeniem końcowym (ONU). Podział sygnału optycznego pomiędzy koncentratorem sieci a urządzeniem abonenta odbywa się całkowicie pasywnie, co zapewnia wysoki poziom niezawodności i niezależność od zasilania elektrycznego.

Każde ONU zakończone jest stykiem Ethernet (styk RJ-45) i może, w zależności od wersji, zostać wyposażone również w bezprzewodowy router Wi-Fi oraz bramkę telefoniczną VoIP.

DX4 dysponuje profesjonalnie wyposażoną serwerownią, przeznaczoną na potrzeby własne i świadczone usługi kolokacji. Obiekt zabezpieczony jest systemami sygnalizacji włamania, ochrony pożarowej, monitoringu wizyjnego oraz posiada własne zasilanie awaryjne z systemów UPS i agregatu prądotwórczego.

Obecnie posiadamy rozproszone geograficznie połączenia do trzech operatorów krajowych, co zapewnia wysoki poziom niezawodności i możliwość niemalże dowolnej rozbudowy posiadanej przepływności.

Abonencki dostęp bezprzewodowy realizowany jest w technologii WiMax/LTE w licencjonowanym paśmie 3,5 GHz oraz w technologii Wi-Fi w częstotliwościach 5,4-5,7 GHz. Połączenie realizowane jest poprzez instalację u Klienta terminala abonenckiego. Zestaw abonencki występuje w kilku wariantach, zależnych od pasma przyłączenia, odległości od stacji bazowej i oczekiwanej funkcjonalności:

Nowym Klientom usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu proponujemy wyposażenie w zestaw operatorski, objęty pełną gwarancją serwisową przez cały okres trwania umowy.

Klienci zmieniający operatora, posiadający terminal Wi-Fi w paśmie 5,4-5,7 GHz wymagają jedynie rekonfiguracji i ponownego ustawienia urządzenia.

Operatorem sieci DX4 jest firma SYMETRA, posiadająca wieloletnie doświadczenie w budowie i eksploatacji systemów transmisji danych dla samorządów, operatorów telekomunikacyjnych i przedsiębiorstw.

Obok dostępu do Internetu jesteśmy w stanie zaoferować Państwu szereg innych usług, począwszy od dostawy sprzętu komputerowego a skończywszy na złożonych systemach bezpieczeństwa i transmisji.